KONCERTY 2017

Obara był niesamowitym odkryciem: alcista, który nie boi się eksperymentować, wsłuchując się jednocześnie w muzykę wokół siebie, aby znaleźć porozumienie i wspólny sens.
John Kelman, All About Jazz
Obara na Prezydenta! 
Tor Hammerø, Fireflate.no

Maciej Obara zdobył szersze uznanie na arenie jazzowej w 2006 roku. Poszukując pełni artystycznego wyrazu już wówczas tworzył wiele ciekawych projektów we współpracy z wybitnymi muzykami, wyróżniającymi się na międzynarodowej scenie jazzowej. W ten sposób w 2012 roku powstał zespół – Maciej Obara Quartet. Jednym z wielkich iluminacji jest dla Quartetu twórczość Krzysztofa Komedy. Ten tragicznie zmarły w 1969 roku pionier jazzu nowoczesnego w Polsce był również autorem znanych na całym świecie standardów jazzowych oraz muzyki filmowej (m. in. do produkcji R. Polańskiego).  

Duet z Gdańska – Marcin Stefaniak, grający na saksofonie sopranowym oraz Arkadiusz Krawiel, grający na cymbałach wileńskich – zabierze nas w muzyczną podróż w przestrzeń kościoła. Dźwięki połączone z mistycznym wnętrzem zachęcają do refleksji nad światem oraz ludzką potrzebą tworzenia sztuki i uczestnictwa w  kulturze. Charakterystyczna barwa cymbałów i saksofonu w interakcji z akustyką kościoła oferuje niezwykłe przeżycie muzyczne.

Duet wykona autorskie kompozycje inspirowane muzyką ludową oraz standardy jazzowe w oryginalnej interpretacji. Obok muzyki pojawi się poezja religijna, recytowana w języku norweskim i polskim.