MOJA BALLADA - RYTMY NATURY

„Moja ballada – rytmy natury” to wyjątkowy warsztat artystyczny, w którym dzieci oraz ich opiekunowie skomponują własny utwór muzyczny pod czujnym okiem festiwalowych artystów. W czasie dwugodzinnego spotkania uczestnicy warsztatu będą poruszać się w przestrzeni pomiędzy dźwiękiem i obrazem. W finale usłyszymy stworzoną przez nich oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu „Rytmy natury”. Praca twórcza i finałowa projekcja obrazów wraz z muzyką odbędzie się w prawdziwej sali kinowej, co dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń! 

 

Celem warsztatu jest rozbudzenie zmysłów i wyobraźni, szukanie podobieństw i połączeń w odmiennych obszarach rzeczywistości, uczenie myślenia kreatywnego.

 

Warsztat poprowadzą  Dawid Rudnicki – muzyk i kompozytor,  Anna Dyga i Paweł Żugaj – autorzy filmu oraz Magdalena Tutka-Gwóźdź – pedagog muzyczny i tłumaczka. 

 

Intermedialny warsztat rozwojowo-artystyczny dla dzieci  i rodziców

– Praca w oparciu o zabawę za pomocą mieszanych technik artystycznych i narzędzi

– Kreatywna, wspólna analiza pojęć z obszaru teorii sztuki i muzyki tj.: barwa, rytm, kompozycja, forma, natężenie 

 – Indywidualna wizualizacja odczuć i skojarzeń poprzez artefakt

 

RYTMY NATURY(1).jpg

„Rytmy natury” – 6' (2019)

Pomysł i realizacja: Paweł Żugaj i Anna Dyga


Film Rytmy natury autorstwa dwójki artystów wizualnych z Polski, jest 6-minutową  partyturą graficzną, czyli wizualnym zapisem służącym do odczytu i interpretacji poprzez muzykę. W ramach POLSKE FILMDAGER 2019 posłuży dzieciom oraz ich opiekunom do stworzenia muzycznej etiudy inspirowanej ruchomym obrazem. 

 

Uwaga! Dzieci w wieku poniżej 6 lat zapraszamy z dorosłym opiekunem!

 

***

Dawid Rudnicki – kompozytor, aranżer i pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie i Krakowskiej Akademii Tańca L`art de la Danse.  Gościnnie wykładał w Instytucie Komunikacji i Mediów na Uniwersytecie w Oslo. Autor piosenek, muzyki do spektakli, pokazów tanecznych i filmów. Otrzymał Nagrodę Rektora PWST w Krakowie i Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego. Laureat konkursów, m.in.: Transatlantyk Poznań International Film and Music Festival (I miejsce), Legnica Cantat (I miejsce), Komeda Jazz Festival (II miejsce), Iława Old Jazz Meeting (wyróżnienie), Jazz Improvizacjia – Wilno (nagroda publiczności). Jego piosenka „Niestosowne Sny”, napisana wspólnie z Agnieszką Grochowicz, zajęła I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Film „Przyjęcie” w reżyserii Maćka Bochniaka z jego muzyką zdobył wyróżnienie specjalne na festiwalu Open City Docs w Londynie. Prowadzi działalność koncertową, porusza się w szerokim spektrum stylistycznym.

Strona internetowa

Dowiedz się więcej o pokazie audiowizualnym TUTAJ

 

Paweł Żugaj – urodzony w 1979 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Artysta wizualny. W latach 1998–2005 odbył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach: prof. Sławomira Karpowicza i prof. Andrzeja Bednarczyka. Dyplom w pracowni prof. A. Bednarczyka w 2005 roku. Malarz, uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą. Muzyk, współzałożyciel grupy Łotry. Animator 3D, m.in. w „No label” (Kraków), „Juice” (Wrocław). Współtwórca animacji w nominowanym do Oscara i Złotych Globów filmie „Twój Vincent” 2017.

 

Anna Dyga – urodzona w Krakowie. Absolwentka Pracowni Intermediów i Technik Cyfrowych na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Pracowni Litografii na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Za oba dyplomy uzyskała wyróżnienie. Interesuje ją proces: tworzenia, odczuwania, w naturze i w życiu.  Pracuje na pograniczu grafiki, malarstwa, fotografii i instalacji site-specific, oscylując pomiędzy działaniem analogowym i cyfrowym. Zajmuje się również teorią sztuki, edukacją artystyczną i pracą z obszarem rozwoju osobistego. W latach 2010–13 asystentka w Katedrze Grafiki Artystycznej i Rysunku na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Instruktorka autorskich interdyscyplinarnych warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych. Autorka wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wielu zbiorowych. 

Strona internetowa

Facebook


Magdalena Tutka-Gwóźdź – pomysłodawczyni, producent i dyrektor Polske Filmdager, Dyrektor International Creativity Workshop AS, Prezes Stowarzyszenia InDialog. Doktor w dziedzinie kulturoznawstwa. Starszy wykładowca w dziedzinie medioznawstwa na Uniwersytecie w Oslo, producentka kultury, pedagog muzyczny. Autorka książki o przemianach tożsamości w kinie postjugosłowiańskim. Pasjonatka dialogu międzykulturowego, interdyscyplinarnego oraz dialogu sztuk. Spędziła 10 lat w Norwegii, gdzie była i jest do dziś inicjatorką i liderką niezależnych projektów kulturalnych o charakterze non profit we współpracy z prestiżowymi instytucjami kultury i sztuki oraz artystami z Norwegii i Polski. Ciekawa świata i ludzi, pełna inicjatywy optymistka. W wolnych chwilach wokalistka jazzowa, tłumaczka i poetka. Zawsze otwarta na nowe wyzwania miłośniczka idei bachtinowskiego „pogranicza” jako „życiodajnej” przestrzeni rozwoju człowieka i kultury.

www.polskefilmdager.org 

www.indialog.no 

www.tutu.polishartist.net

Previous
Previous

Spotkania

Next
Next

Wystawy